mikroskop n

Leczenie endodontyczne dotyczy zębów objętych procesem zapalnym miazgi (tkanka wewnątrz zęba zawierająca naczynia krwionośne i nerwy) oraz zębów martwych.

Najczęstszą tego przyczyną jest głęboki ubytek próchnicowy lub pęknięcie zęba na skutek urazu. Objawami takiego stanu są silne i uciążliwe bóle, które nie przechodzą pomimo zażywania środków przeciwbólowych.

 mikroskop 3

 

 

endo 1

 

Na szczęście minęły już czasy, w których jedynym ratunkiem było usunięcie bolącego zęba. Leczenie endodontyczne (kanałowe) jest zabiegiem, który umożliwia zachowanie pacjentom tych zębów, które w innym wypadku wymagałyby usunięcia a następnie uzupełnienia za pomocą mostów, protez czy implantów.

 

endo 5

 

Nasza klinika wyposażona jest w nowoczesny sprzęt do leczenia endodontycznego, które w całości przebiega na jednej wizycie i jest zupełnie bezbolesne.

Mikroskop zabiegowy pozwala na leczenie bardzo trudnych kanałów korzeniowych; np. bardzo wąskich, zarośniętych lub zakrzywionych. Również dzięki mikroskopowi jesteśmy w stanie odszukać dodatkowe kanały które "gołym okiem" są niezauważalne.

 

endo 3


Urządzenie RAYPEX pozwala na precyzyjne określenie długości kanału. Dzięki niemu możemy opracować i wypełnić kanał korzeniowy precyzyjnie do końca, co jest podstawą skutecznego leczenia.

endo n s

 

Mikromotor endodontyczny z regulowanym momentem obrotowym i system narzędzi niklowo-tytanowych pozwala udrożnić i opracować nawet najbardziej zakrzywione kanały.

 

endodoncja rvg

 


Rentgen stomatologiczny daje możliwość kontrolowania przebiegu leczenia kanałowego oraz weryfikowania jego prawidłowości.

 endo 4

 

Leczenie endodontyczne jest niestety lekceważone przez wielu pacjentów. Należy zdawać sobie jednak sprawę, że prawidłowo przeleczony ząb może służyć jeszcze przez wiele lat, a sam korzeń zęba może być w przyszłości filarem dla obudowy protetycznej.

 endo 2

 

 

J & M dent Nytko

J&M dent Nytko to nowoczesne gabinety stomatologiczne, istniejące od 1991 roku. Dziś, podobnie jak w momencie założenia firmy, za priorytetowe uznajemy położenie szczególnego nacisku na precyzję, trwałość oraz wysoką jakość i estetykę wykonywanych przez nas usług. 

Aktualności

19 kwiecień 2017
12 kwiecień 2017
© J & M dent Nytko. All Rights Reserved.

Szukaj