tomograf lk

Rentgen panoramiczny pozwala na robienie zdjęć pantomograficznych 2D, które służą do wykrywania większości zmian w strukturze około zębowej, pozwala też wstępnie zaplanować leczenie. Dzięki pantomografii możemy uzyskać precyzyjny obraz wraz z odwzorowaniem krzywizn.

 

W celu uzyskania lepszej precyzji badania stosujemy nowoczesny tomograf cyfrowy. Jego emisja jest niższa nawet o 70% dawki promieniowania w prównaniu z pantomografami analogowymi. Klisza jest zastąpiona przez czujnik CCD, dając obraz na monitorze, który następnie można wydrukować i zapisać w postaci cyfrowej na płycie CD.

 

tomografia 6

 

Zdjęcie panoramiczne jest zlecane między innymi:

przy leczeniu ortodontycznym

implantologicznym

w celu zobrazowania wszystkich struktur - na postawie zdjęcia możemy zauważyć próchnicę, zęby zatrzymane, nieprawidłowo leczone kanałowo zęby czy zmiany okołowierzchołkowe.

Zrobienie zdjęcia panoramicznego jest bezbolesne dla pacjenta i trwa tylko kilka sekund.

 

panorama minJ & M dent Nytko

J&M dent Nytko to nowoczesne gabinety stomatologiczne, istniejące od 1991 roku. Dziś, podobnie jak w momencie założenia firmy, za priorytetowe uznajemy położenie szczególnego nacisku na precyzję, trwałość oraz wysoką jakość i estetykę wykonywanych przez nas usług. 

Aktualności

19 kwiecień 2017
12 kwiecień 2017
© J & M dent Nytko. All Rights Reserved.

Szukaj